Johann Hari har vakt internasjonal oppsikt med sine refleksjoner rundt narkotikapolitikk. Sammen med Hilgunn Olsen fra Tyrilistiftelsen, Sveinung Rotevatn fra Venstre og SVs Benjamin Larsen gjestet han Aftenpostens TV-sending i dag.
Tyrilisenteret skal være en av arenaene for kultur og underholdning under Ungdoms-OL på Lillehammer i februar.
Tyrilitunets ettårsoppsummering ble oppslag i avisa Gudbrandsdølen Dagningen. - Nå er vi på en måte limet, og et vegkryss, i stiftelsen. Det er her de samles, midt imellom alle våre forskjellige enheter, sier Gunnar Engen til avisa.
Hva skjer når filosofen, kunstterapeuten, tvileren og religionshistorikeren møtes for å snakke om meningen med livet? Svaret får du her.
Nærmere 3000 liggedøgn på ett år. Det er resultatet når Tyrilitunet gjør opp status for det første året som kunnskapssenter i stiftelsen.
Ensomhet er den største utfordringen for elever etter endt behandling i Tyrili. Det kommer fram i en ny undersøkelse om botrening og den siste fasen i døgnoppholdet.