Oppdatering: Arendalsuka 2020 er avlyst på grunn av koronapandemien. Les mer på Arendalsukas nettside.
I 2019 arrangerte Fagrådet i samarbeid med Tyrilistiftelsen «Åpen russcene» på taket til Tyrili Arena Arendal under Arendalsuka. Arrangementet ble en stor suksess, med mange rusfaglige og ruspolitiske debatter og andre arrangementer som trakk et stort publikum.
Les også: Bildespesial: 10 høydepunkter fra «Åpen russcene» i Arendal
Nå er planleggingen av årets arrangement i full gang. Arendalsuka arrangeres 10.–14. august i år, og tiden er inne for å ta kontakt med Fagrådets leder Jan Gunnar Skoftedalen hvis man ønsker å ha et arrangement på «Åpen russcene».
Les hele saken på Fagrådets hjemmeside: «Åpen Russcene» på Arendalsuka 2020
Fagrådet og Tyrilistiftelsen leier inn et stort telt på taket av Tyrili Arena Arendal i Vesterveien 3. I tillegg leier vi inn en liten scene, stoler og lyd og lys. Leie blir beregnet ut fra kostpris. Det vil være sitteplasser til ca 100 personer, men plass til opptil 250 personer inkludert ståplasser. Vesterveien 3 ligger midt i sentrum, to minutters gange fra Arendal kino.
Også i år vil det være mulig for virksomheter og aktører å leie taket for egne arrangement eller arrangement i samarbeid med andre. Ta kontakt med jan.gunnar.skoftedalen@rusfeltet.no for info om leie av takscenen, ledige klokkeslett og priser! For å få de tidspunktene man ønsker, må man være tidlig ute. Det er førstemann til mølla-prinsippet som gjelder.