Rusbehandling etter Tyrili-modellRegjeringen har bestemt at de vil etablere tverrfaglig spesialisert rusbehandling (TSB) i tre fengsler etter Stifinner-modellen. Stifinner`n er et samarbeidsprosjekt mellom Tyrili og kriminalomsorgen. - Vi hilser initiativet velkommen, sier stiftelsesleder Ulf Jansen.
Tyrilisenteret ett årI helga var det ett år siden vi flytta inn i det nye Tyrilisenteret på Lillehammer.
Tyrili-forsker disputererTone Helene Bergly i Tyrili FoU forsvarer sin doktoravhandling ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet i dag.
Tyrili om legemangelAvisa Varden hadde i helga en artikkel om at det er vanskelig å få tak i leger til rusomsorgen, og intervjuet flere i Tyrilistiftelsen om saken.
Bulgarske rusavhengige får Tyrili-hjelpMedarbeidere i Tyrilistiftelsen har vært i Bulgaria for å hjelpe rusavhengige i bulgarske fengsler. – Vi kan bidra til å så noen tanker som kan hjelpe bulgarske innsatte i framtida, sier Rune Kongsrud.
Dager med jenteneVi hadde et bord ute i sola og et blankt ark foran oss som vi skulle fylle med farger og utklipp. Det ble en samtale om øyeblikket da man finner sin kjære død.
Foredrag om LARTyrili presenterte sine funn fra rapporten om elever som har sluttet på LAR eller redusert dosen.
Om å bli bedreFrankmotunet fikk tilbakemelding om at informasjonen i forkant av døgnopphold var for dårlig og at de første dagene på enheten kunne være tunge for nye elever. Nå er de i gang med systematisk arbeid for å hindre at flere elever opplever starten på oppholdet sitt slik.
Tyrili om arbeidBotrening er en sentral del av behandlingen ved Tyrili, men bolig alene er ikke nok. Det var budskapet da Tyrili-medarbeiderne Alf Sandve og Hilgunn Olsen var med på Røros-konferansen tidligere denne måneden.