
Norgescup i klatring
Tyrili klatring arrangerte Norgescup i klatring i helga.
Tyrili klatring arrangerte Norgescup i klatring i helga.
Det er ingen vanlig uke på Tyrilisenteret på Lillehammer denne uka. Tyrili klatring huser Norgescup i tauklatring til helga, og for elevene er dette ei prosjektuke hvor de får være med å legge til rette for det store arrangementet.
Elevene står for de fleste av innspillene når Tyrili gir sin høringsuttalelse om nye retningslinjer for rusfeltet.
Pasientene som ble intervjuet etter at de hadde sluttet eller trappet ned LAR-behandlingen i Tyrili følte at de våknet opp, fikk mer arbeidslyst og større nærhet til seg selv. Halvparten av dem opplevde i tillegg nedtrappingen som helt uproblematisk.
Tyrilistiftelsen har nå fått egen avrusningsenhet som skal brukes når elever i behandling ruser seg.
Fem hundekjørere, handlere og en hel heiagjeng fra Frankmotunet måtte skuffet ta imot beskjeden om at Femundløpet var avlyst.
Tyrilistiftelsen ønsker å etablere seg i Arendal. Planen er å ha bemannede boenheter til behandlingsoppfølging klare innen sommeren 2016.
Samvær med barn etter brudd er både sårbart og vanskelig. Barneansvarlige og barnevernet bør samarbeide om bedre samvær mellom barn i fosterhjem og foreldre i rusbehandling.
Tyrili skal bidra i et utdanningsprosjekt som skal hjelpe rusavhengige i bulgarske fengsler.